Кевин Магнусен спечели квалификацията за спринтовото състезание в Бразилия във Формула 1

Датчанинът спечели квалификация за първи път в своята кариера

Кевин Магнусен
07:45, 12.11.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Кевин Магнусен спечели квалификацията за днешното спринтово състезание преди Гран при на Бразилия във Формула 1. На пистата "Интерлагос" в Сао Пауло, дълга 4.292 километра, пилотът на Хаас направи най-бърза обиколка за 1:11.674 минути.

Датчанинът се възползва по най-добрия начин от непостоянното време в Бразилия и излезе първи на трасето в началото на третата фаза от квалификацията. 30-годишният Магнусен направи най-силното си постижение преди започване на валежа от дъжд над пистата. Датчанинът спечели квалификация за първи път в своята кариера.

На втора позиция е световният шампион Макс Верстапен. Състезателят на Ред Бул изостана на 0.203 секунди след датчанина. Трети се нареди пилотът на Мерцедес - Джордж Ръсел, които е на 0.385 секунди след днешния лидер.

Ландо Норис, Карлос Сайнс, Естебан Окон и Фернандо Алонсо допълниха челната седмица на днешната надпревара. Британецът Ръсел от тима на Мерцедес беше единственият пилот, който се оказа в зоната за сигурност в хода на тренировката, след като допусна грешка и затъна в чакъла. Това наложи спирането на сесията, а след нейното възобновяване пистата беше мокра и пилотите не можаха да подобрят своите резултати.

Днешното състезание в Сао Пауло ще определи стартовата решетка за Гран при на Бразилия в неделя.