Кикбоксьорите на „Шуменска крепост“ спечелиха отборната купа в стил К1 в Пазарджик

кикбоксьорите bdquoшуменска крепостldquo спечелиха отборната купа стил пазарджик
10:54, 02.05.2022
Чете се за: 03:02 мин.

Спортен клуб „Шуменска крепост“ спечели отборната титла на Държавното първенство по кикбокс в стил К1, което се проведе в гр. Пазарджик. Кикбоксьорите от Шумен си тръгнаха с най-много спечелени медали от шампионата, 8 златни, 4 сребърни и 4 бронза.

Втори в класирането са представителите на столичния клуб ЦСКА София с 3 златни, 3 сребърни и 2 бронзови медали, а трети се наредиха кикбоксьорите на спортен клуб „Стар тийм“, София с актив от 3 златни, 1 сребърен и 2 бронза.

В последния ден от шампионата на два ринга се изиграха общо 72 финала в отделните категории във всички възрасти от деца до мъже и жени. Призът за най-техничен състезател се връчи на Михаил Георгиев от столичния клуб „Стар тиим“, който стана шампион в категория до 63,5 кг., стил К1 при младежи старша възраст - 17-18-годишни.

Изключително атрактивен бе турнира при децата в стил Лоу кик, където на ринга се изиграха 25 финала. Отборната купа стана притежание на възпитаниците на СК „Десант“ Варна. Втори и трети по медали се класираха младите кикбоксьори на клубовете „Берое“ Стара Загора и „Ринг“ Каварна.

Купата за най-перспективен млад състезател се връчи на 7-годишния Даниел Янчев от спортен клуб „Вокил“Варна. За Най-атрактивен състезател на турнира бе обявена 10-годишната Виктория Стоянова от СК „Берое“ Стара Загора. Най-техничен състезател на турнира при децата стана 13-годишния Калин Димов от СК „Десант“ Добрич.

На Държавното първенство по кикбокс участваха 90 деца от 23 клуба от страната и 190 състезатели от 43 клуба в тежкия стил К1.

На ринга в зала „Васил Левски“ в Пазарджик се качи и младият украински кикбоксьор Дмитро Павлюченко. 16-годишното момче се състезава на шампионата, като представител на спортен клуб „Френдс“ с треньор Деян Топалски. Украинецът спечели титлата в своята категория до 67 кг. стил К1 при младежи старша възраст. Павлюченко тренира безвъзмездно при един от най-изявените ни кикбоксьори и е намерил убежище от войната в България заедно със своята майка и сестра. Баща му е останал в Украйна да защитава родината си от руското нападение.

Следващата седмица от 6 до 8 май в София ще се проведе Държавно първенство в леките стилове на татами за всички възрасти.

Футболни клубове в Англия поискаха победителят от ФА Къп да печели четвъртата квота на страната в Шампионската лига
15:55, 04.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени НА ЖИВО по БНТ 3
15:00, 04.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Злато за Стилияна Николова на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку, четвърто място за Калейн
14:14, 04.05.2024
Чете се за: 01:40 мин.
И президентът на МОК Томас Бах изяви желание да се потопи във водите на река Сена преди Игрите в Париж
14:05, 04.05.2024
Бившият треньор на ЦСКА-София Саша Илич застава начело на руския Пари Нижний Новгород
12:20, 04.05.2024
България излиза срещу Молдова в опит да се класира за плейофите и изкачване в по-горна дивизия на европейското ръгби
12:02, 04.05.2024
Чете се за: 02:27 мин.
Константин Костадинов изигра силен мач, но Аликанте загуби в испанската втора дивизия по баскетбол
11:35, 04.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Ансамбълът на България остана на едно място от почетната стълбичка в многобоя на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
11:30, 04.05.2024
Чете се за: 01:50 мин.