Кирил Киров завърши 16-ти на 10 метра пистолет в Париж

Българинът остана само на 2 точки от осмото място, което е последното, даващо право за участие във финала за разпределението на отличията.

очаквайте кирил киров поредицата спортните таланти българия сряда 2000 бнт
13:04, 27.07.2024
Чете се за: 00:47 мин.

Кирил Киров се класира на 16-то място в дисциплината 10 метра пистолет на олимпийския турнир по спортна стрелба, който се състоя в Шатору.

Българинът завърши квалификациите в конкуренцията на още 32-ма състезатели с 575 точки (96, 96, 96, 95, 95, 97) и остана само на 2 точки от осмото място, което е последната, даващо право за участие във финала за разпределението на отличията.

Най-добър в пресявките с 584 точки беше олимпийският вицешампион от Токио 2020 Дамир Микец (Сърбия).

Сребърната медалистка на 10 метра пистолет от Игрите в японската столица Антоанета Костадинова ще стратирав пресявките на дисциплината при жените в 13:30 часа.