Кирил Вътев встъпи в длъжност като служебен министър на земеделието и храните в служебното правителството с министър-председател Димитър Главчев. Той заемаше същия пост в предходното правителство.
При официалното му посрещане в сградата на МЗХ той заяви, че е приел поканата отново да бъде министър на земеделието и храните, тъй като ще има възможност да продължи започнатите дейности в сектора.
Приоритет на ръководството на Министерството остават законодателните промени в подкрепа на земеделските производители.
Акцент в новия му мандат ще продължат да бъдат политиките за прозрачност, откритост и диалогичност чрез множеството създадени Консултативни съвети, посочват от министерството.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
По-високи пенсии от юли: От август се вдигат минималните осигурителни прагове и максималният осигурителен доход
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си