Коди Милър-Макинтайър и Баскония завършиха осми в края на редовния сезон в Евролигата

Баскония победи Виртус Болоня с драма в края на мача.

коди милър макинтайър баскония завършиха осми края редовния сезон евролигата
09:06, 13.04.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Коди Милър-Макинтайър и Баскония приключиха редовния сезон в Евролигата с победа над Виртус Болоня с 95:91 като гост в мач от последния 34 кръг на турнира.

Българският национал записа 16 точки, 4 борби и 7 асистенции за 34 минути игра. При стрелбата си националът бе 8/15 от средно разстояние.

От неговите колеги Маркъс Хауърд се отличи с 34 точки, включително 5 тройки. Ваня Маринкович добави 17 точки и 5 борби за успеха.

Габриел Люндберг бе най-резултатен за Виртус Болоня с 18 точки и 5 борби. Марко Белинели вкара 15. Даниел Хакет остана с 11 точки, 6 борби и 8 асистенции.

Минута и 32 секунди преди края резултатът бе равен – 90:90, но след това Баскония направи серия от 5:1, дело на Матю Костело и Чима Монеке, за да си гарантира успеха и място в Топ 8 в края на редовния сезон.

Тимът от Витория е с баланс от 18-16 и завърши осми в класирането, докато италианският състав е 10-ти със 17 успеха и 17 поражения.

В турнира за място в плейофите на Евролигата Коди Милър-Макинтайър и Баскония ще играят срещу Макаби Тел Авив, докато Виртус Болоня ще спори с Анадолу Ефес. Мачовете ще бъдат на 16 април.