Константин Костадинов с 7 точки за успеха на Паленсия над Аликанте с 82:54

от Вяра Илиева
13:08, 22.10.2022
Константин Костадинов
Снимка: БФБаскетбол

Константин Костадинов и неговият отбор Паленсия победиха като гост Аликанте с 82:54 (18:16, 18:12, 24:17, 22:9) в среща от четвъртия кръг на испанската лига LEB Oro и така излязоха начело във временното класиране. Баскетболистите на Паленсия не допуснаха водачеството в двубоя, като на почивката вече имаха преднина от 8 точки. Доминацията им в последната четвърт затвърди превъзходството им на терена и те без проблеми затвориха мача след 82:54.

Костадинов се включи от пейката за Паленсия и се отчете със 7 точки и 3 борби за 17:28 минути.

От неговите съотборници най-много точки отбеляза Танър МакГрю - 18.

Паленсия има четири победи в първите си четири мача от началото на сезона. В следващия кръг отборът е домакин на Андора на 28 октомври.

Само четирима журналисти не са поставили Бензема на първо място за "Златната топка"