452 са паралелките в страната, които са в карантина по заповед на образователният министър. Това е под 1% всички паралелки в държавата. Още две общини са въвели ротационен принцип за учениците от 5-и до 12-и клас - Габрово и Трявна.
Учениците, поставени под каранитина в цялата страна, са средно 2.99%. Стара Загора отбелязва рекорд в това отношение с 4.08% ученици в изолация. Най-малък брой карантинирани ученици има в Габрово - 1.21%.
Процентът на карантинираните учители по най-нови данни е средно 4.31 на сто за страната.
Видин е областта с най-много учители в изолация - 7.86%. Най-малко карантинирани преподаватели има в Разград - 1.36%.
Какво показват данните за столицата?
В София карантинирани са 5.26% от учителите и 3.89% от учениците.
Като цяло се наблюдава покачване на процентите през последните дни.
Премиерът Румен Радев връчи националното знаме на олимпийските отбори по природни науки за 2026 г.
Български ученици спечелиха три златни и три сребърни медала от балканската олимпиада по математика в Румъния
Читател сигнализира: Задача от НВО-то за 7 клас дава точки за грешен отговор
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив