Кристиано Роналдо с нов гол за Португалия при успеха над Лихтенщайн

Най-резултатният футболист в историята на международния футбол добави нов гол на сметката си

23:43, 16.11.2023
Кристиано Роналдо Португалия Диого Жота

Португалия победи Лихтенщайн с 2:0 в евроквалификация от група "J". Най-резултатният футболист в историята на международния футбол Кристиано Роналдо добави соя гол №128 на сметката си.

През първото полувреме на стадион "Рейнпарк" във Вадуц възпитаниците на Роберто Мартинес отправиха 4 точни изстрела, но не успяха да открият резултата.

Още с първата атака през втората част гостите изведоха на стрелкова позиция Кристиано Роналдо, който шутира в дясната греда. Само секунди по-късно нападателят се реваншира за пропуска си, като даде аванс на "мореплавателите". Голмайсторът на Ал-Насър отправи плътен удар за 1:0.

Жоао Кансело удвои аванса на тима си, за да подпечата трите точки, още преди да е изминал час игра. Защитникът показа добър дрибъл в противниковото наказателно поле, преди да изпрати топката в опразнената врата.

Жоао Феликс също изяви желание да запише името си сред голмайсторите, но негов гол не бе зачетен заради засада. Попадение на Гонзало Рамош пък бе отменено след намесата на ВАР отново поради засада.

Португалия запазва челната позиция в класирането с пълен актив от 27 пункта. Лихтенщайн заема последното 5-о място в подреждането с без спечелена точка.

В друг мач от групата Люксембург се наложи над Босна и Херцеговина с 4:1.