Куриозен автогол в края донесе победата на Марсилия над Лион

00:06, 24.04.2023
куриозен автогол края донесе победата марсилия лион

Олимпик Марсилия се върна на второто място в подреждането на френската Лига 1, след като победи с 2:1 като гост състава на Лион в среща от 32-ия кръг.

Чингиз Юндер даде аванс на гостите в края на първото полувреме, когато се разписа при добавка след удар на Алексис Санчес.

"Хлапетата" стигнаха до изравнителен гол в 68-а минута на мача, когато Корентен Толисо центрира полувисоко в наказателното поле, а там най-съобразителен беше Александър Лаказет, който отблизо възстанови паритета в резултата.

Срещата в Лион отиваше към равенство 1:1, когато при последното действие в двубоя Мало Густо от състава на домакините си отбеляза куриозен автогол, който осигури победата на Олимпик Марсилия.

По този начин момчетата на Игор Тудор събраха 67 точки и изпревариха отново Ланс с един пункт в подреждането, докато "хлапетата" са на 7-а позиция с 50 пункта.

Слънце до обяд, следобед - краткотраен дъжд в Западна и Централна България
Наполи излъга Юве с гол в добавеното време в мач с две отменени попадения на "Старата госпожа"