Кузманов е четвъртфиналист на "Чалънджър" в Оейраш

димитър кузманов обърна руснак старта чалънджър босна
Снимка: БФ Тенис
18:44, 06.04.2022

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Оейраш (Португалия) с награден фонд 45730 евро.

Поставеният под номер 8 в схемата Кузманов победи с 6-2, 6-1 германския квалификант Лукас Герх, който е 386-и в света. Срещата продължи 88 минути.

Мико не допусна пробив в двубоя, като отрази всичките 8 възможности за брейк на съперника. Той поведе с 4:1 гейма по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част дръпна с 5:0 и това се оказа решаващо. С победата Кузманов заработи 16 точки за световната ранглиста, в която заема 208-ото място.

На четвъртфиналите Мико ще играе срещу втория в схемата Зденек Коларж (Чехия), 150-и в класацията на АТП. Двамата са се срещали три пъти, всичките през миналия сезон, като Кузманов води с 2:1, но 25-годишният Коларж спечели последната им мач със 7:5, 6:2 в Баня Лука.

Костадин Костадинов поиска оставката на премиера, симпатизанти на партия "Възраждане" отново на протест (ОБЗОР)