10:14, 12.10.2020
Чете се за: 00:44 мин.
Баскетбол
лейкърс отново ликува титлата нба

Трипъл-дабъл на вездесъщия ЛеБрон Джеймс в шестия мач от финалната серия срещу Маями Хийт помогна на "езерняците" да спечелят битката след 4-2 победи и да грабната титлата за сезон 2019/20 в Националната Баскетболна Асоциация.

За ЛА Лейкърс това е първи триумф от 10 години насам, когато през сезон 2009/10 те триумфираха след успех с 4-1 победи на финала над Орландо Меджик.

Това е общо 17-та титла за "езерняците", които по този начин се изравняват на върха с рекордьора по титли Бостън Селтикс.

35-годишният ЛеБрон завърши с 28 точки, 14 борби и 10 асистенции и бе с най-голям принос за успеха със 106:93. Съотборникът му Антъни Дейвис пък регистрира дабъл-дабъл, след като отбеляза 19 точки и прибави 15 борби.

За Мями Бам Адебайо беше най-резултатен и приключи с 25 точки, 10 борби и 5 асистенции.

Лейкърс си осигуриха до голяма степен победата още преди почивката, след като спечелиха първата четвърт с 28:20. Във втората "езерняците" доминираха напълно, като в един момента отвориха стряскаща разлика от 30 точки.

Третата четвърт отново премина под контрола на Лейкърс, които продължаваха да увеличават своя аванс, който достигна до 36 точки при 82-46.

Логично, в последната част "езерняците" намалиха оборотите и това позволи на "горещите" да направят поражението си малко по-почетно, печелейки четвъртата четвърт с 35-19.

Ремонтът на „Жълтото училище“ в Пловдив ще струва над 1,5 млн. лв.