Лацио победи Верона в последния мач от кръга в Серия А

"Орлите" спечелиха домакинството си на стадион "Олимпико" в Рим.

Валентин Кастеянос Лацио
07:59, 17.09.2024
Чете се за: 01:10 мин.

Лацио се наложи над Верона с 2:1 в последния мач от четвъртия кръг на Серия А. Срещата бе решена още в първите 20 минути.

В петата минута Матиа Дзакани подаде на Булай Диа, който откри резултата за "орлите". Тимът на Верона обаче се върна веднага в мача с попадение на Каспер Тенгстед, който бе изведен сам срещу вратаря и прокара топката под плонжа му.

В 20-ата минута отново Дзакани бе в ролята на асистент, а гола за 2:1 вкара Валентин Кастейанос с нисък удар, който излъга вратаря Лоренцо Монтипо.

След почивката Густав Исаксен и Флавиус Данилиуч направиха пропуски за Лацио.

Така Лацио няма загуба вече в девет поредни домакински мача, като последната бе през месец март. Тимът се изкачи на шесто място в класирането със 7 точки. Верона е една позиция по-надолу с 6 точки.