Лацио постигна труден шампионатен успех срещу Аталанта

"Орлите" се наложиха с 3:2 над бергамаските

Лацио
18:18, 08.10.2023

Лацио победи трудно с 3:2 Аталанта в двубой от осмия кръг от първенството на Италия. Столичани бързо поведоха с 2:0 преди почивката, но допуснаха изравняване до 2:2, след което достигнаха до решителното попадение, което беше дело на Матиас Весино в самия край на срещата.

Още в петата минута "орлите" взеха аванс в резултата след автогол на Шарл де Кателаре при опит за изчистване на топката в наказателното поле на бергамаските.

Шест минути след това Фелипе Андерсон асистира за Тати Кастеянос, който се разписа във вратата на Аталанта.

Отборът от Бергамо се върна в срещата в 33-ата минута чрез Едерсон, който отбеляза с глава.

В 63-ата минута Теун Копмайнерс центрира и Сеад Колашинац не остави шансове за стража на столичани Иван Проведел, разписвайки се за 2:2.

Лацио достигна до трудния успех с в 83-ата минута чрез Весино, отбелязал след пас на Кастеянос.

В последните минути от редовното време треньорът на римляните Маурицио Сари получи червен картон край страничната линия заради оспорване на съдийско решение.

Лацио избегна най-лошото си начало на сезона през последните 29 години и вече има 10 точки на 12-то място в класирането. Аталанта остана на шеста позиция в Серия А с 13 пункта.

Пеевски: Сигурността на хората е първостепенен приоритет