Снимка:
17:03, 14.11.2018
Чете се за: 00:57 мин.
Национални отбори

Отборите на България и Румъния завършиха наравно 1:1 в първи мач от група 13 на европейските кваликации за юноши до 19 години.

На стадион "Хаджи Димитър" в Сливен домакините стигнаха до точката с попадение на играча на ЦСКА-София Митко Митков в осмата минута на добавеното. Полузащитникът стреля мощно от 35 метра и прати топката точно до сглобката на вратата.

Резултатът в срещата бе открит в 16-ата минута, когато Михай Михълъ бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Слави Косов. Това бе и единствената интересна ситуация пред българската врата за първото полувреме, докато пред тази на Румъния шансове за гол се откриха пред Преслав Боруков и Мартин Минчев, но северните ни съседи се справиха и при двете положения в 34-тата и 40-ата минута.

През второто полувреме играчите на Ангел Стойков потърсиха изравняването и бяха близо в 53-тата минута, когато Методи Стефанов от фаул намери напречната греда на вратата на Андрей Кристя.

Минута по-късно Румъния изпусна най-чистото си положение от игра в срещата. Футболистът на Грьонинген Антонио Сефер намери непокрития Раул Байку, който от три метра стреля над вратата.

До края на срещата българският тим натисна, но двубоят се изнерви много и във втората минута на добавеното време халфът Методи Стефанов получи директен червен картон за нарушение в центъра на терена срещу Михълъ.

Макар и с човек по-малко, българите стигнаха до изравняването в края на добавеното време след чудесния гол на Митков.

В другия мач от групата Гърция очаквано се наложи над Гибралтар с 4:0 и води еднолично в класирането в групата с 3 точки. България и Румъния разделят второто място с по 1 точка.

В следващия кръг на 17 ноември България играе с Гибралтар, а Румъния среща Гърция.

Чете се за: 02:05 мин.
Успешен старт за Амиго Северозапад в квалификациите за Шампионската лига по футзал
20:28, 21.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Обрат: И Нойер се оттегли от националния отбор
16:44, 21.08.2024
Чете се за: 00:50 мин.