"Лъвчетата" с реванство срещу Черна гора, следват мачове на "живот и смърт"

лъвчетата реванство черна гора следват мачове живот смърт
Снимка:
17:03, 11.09.2018
Чете се за: 00:50 мин.
Национални отбори

България завърши 0:0 при гостуването си на Черна гора в среща от група 9 на европейските квалификации по футбол за младежи до 21 години.

Така възпитаниците на Антони Здравков останаха на четвъртото място в подреждането с актив от 9 точки след 8 изиграни срещи, на точка зад третия Казахстан, който е с мач повече, и на 5 точки зад втория Словения. Лидер в групата е осигурилият си първото място тим на Франция с пълен актив от 24 точки.

Домакините от Черна гора започнаха по-активно и вратарят Даниел Наумов на два пъти трябваше да се намесва решително. В 17-ата минута стражът на Лудогорец Разград парира опасен изстрел на Андрия Вукчевич, а след центрирането на Илия Вукотич от последвалия корнер той отрази и удар с глава на Борис Цмилянич.

Малко по-късно българите отвърнаха контраатака и хубав шут по тревата на Георги Йомов след пас на Калоян Кръстев, но Лазар Царевич изби в ъглов удар.

Момчетата на Антони Здравков бяха много близо до попадението в 39-ата минута, когато защитниците на домакините избиха лошо подаване от корнер на Серкан Юсеин и Венцислав Керчев стреля силно от дистанция, но Царевич отклони топката в гредата и топката излезе в нов корнер.

След почивката двата отбора действаха по-предпазливо и до сериозни положения пред двете врати не се стигна.

Така България се нуждае от задължителни победи в последните си два мача от квалификациите през следващия месец - гостувания на Словения и Люксембург, за да запази шансове за второто място и за класиране на плейофите.

Чете се за: 02:05 мин.
Успешен старт за Амиго Северозапад в квалификациите за Шампионската лига по футзал
20:28, 21.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Обрат: И Нойер се оттегли от националния отбор
16:44, 21.08.2024