"Лъвчетата" се бориха, но допуснаха минимална загуба срещу Франция

лъвчетата бориха допуснаха минимална загуба франция
Снимка:
17:03, 07.09.2018
Чете се за: 01:31 мин.
Национални отбори

България загуби от Франция с 1:0 като домакин при 21-годишните. Момчетата на Антони Здравков имаха добри възможности за гол, но неразбирателство в началото на второто полувреме позволи на французите да спечелят с минимален аванс.

Франция започнаха мача по-активно, но първата головва възможност се откри пред българския отбор.

В 14-ата минута Георги Йомов центрира в малкото наказателно поле на "петлите", където Янис Караельов се извиси над всички, но ударът му с глава премина над напречната греда на Бернардони.

След това положение Франция продължи да владее инициативата, а футболистите на Антони Здравков се защитаваха умело и не позволиха на съперника си да създаде опасно положение.

Единствената ситуация за гол беше пропиляна от Муса Дембеле. Преминалият от Селтик в Лион срещу 25 милиона евро нападател не успя да засече две поредни прострелни центрирания на свойте съотборници.

Гостите продължиха да затягат обрача около българската врата, но умелите намеси на българската защита предотвратяваше всички по-опасни ситуации и така отборите се прибраха при нулево равенство на полувремето.

Първото положение за втората част се откри отново пред Янис Карабельов, който отправи удар, отразен от френския вратар, но ако топката беше влязла във вратата нямаше да има гол поради вдигнат флаг за засада.

Антонио Вутов беше близко до гола 2 минути по-късно. Нападателят на Ботев Пловдив проби в наказателното поле и стреля, но ударът му беше бавен и мина успоредно на гол линията.

"Петлите" реагираха моментално и Кристофър Нконку пропусна от чиста позиция в ответната атака.

Даниел Наумов беше единствената пречка пред Опемекано, за да не могат французите да поведат в резултата след светкавична атака в 55-ата минута.

Още в следващата атака Муса Дембеле изведе Франция напред в резултата. След грешка на Вутов в центъра на терена, играчите на Силвен Рипол изнесока играта на крилото. От там последва балонно центриране, което намери Дембеле и той реализира с глава в 57-ата минута.

Наумов спаси два поредни удара на френски играч в 64-ата минута първо от близка, а след това и от далечна дистанция.

Французите продължиха да атакуват, а нашите играчи действаха на контраатака. Йомов беше близо до гола именно след контраофанзива, но не успя да засече топката от въздуха.

В 78-ата минута Мартин Терие пропусна чисто голово положение в ответната атака, благодарение на поредната веща изява на Даниел Наумов.

В 82-ата минута Калоян Кръстев пропусна най-чистата възможност за България. След центриране на Йомов играчът на Болония се озова сам на точката на дузпата и стреля силно, но шутът му попадна право Бернардони.

В продължението на срещата Тузар стреля, на Наумов отново се намеси.

Чете се за: 02:05 мин.
Успешен старт за Амиго Северозапад в квалификациите за Шампионската лига по футзал
20:28, 21.08.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Обрат: И Нойер се оттегли от националния отбор
16:44, 21.08.2024
Чете се за: 00:50 мин.