Лейкърс стигна първи финал на конференцията от 10 години насам

14:11, 13.09.2020
Чете се за: 00:49 мин.
НБА
лейкърс стигна първи финал конференцията години насам

Ел Ей Лейкърс се класира за финала на Западната конференция, след като спечели полуфиналната серия с Хюстън Рокетс с 4-1 победи.

В мач номер 5 „езерняците“ не оставиха шансове на съперника и го надиграха убедително със 119:96. Възпитаниците на Франк Вогел не допуснаха в нито един момент изоставане в резултата, а преднината им в един момент достигна цели 30 точки. Още в първата четвърт Лейкърс зададоха темпото и спечелиха с 35:20. Въпреки че тексасци изоставаха с 11 на почивката, нова страхотна четвърт за калифорнийци и 33:18 обезкуражиха опонента за последните 12 минути на паркета.

Над всички за победителите бе ЛеБрон Джеймс с дабъл-дабъл – 29 точки и 11 борби, към които добави и седем асистенции. За него това ще бъде 11-о участие във финал на конференция. Още петима баскетболисти на тима завършиха срещата с двуцифрен точков актив. За Рокетс Джеймс Хардън приключи с 30 точки, шест борби и пет асистенции, но неговите усилия се оказаха крайно недостатъчни за Хюстън, които след първата си победа в серия отстъпиха в следващите четири.

„Езерняците“, от своя страна, достигнаха за първи път до финала в конференцията от 2010-а насам, когато воденият от Коби Брайънт тим надви Финикс по пътя към финала – там съставът спечели последната си НБА титла в сблъсък с Бостън Селтикс. Лейкърс ще играят във финала на Запад срещу победителя от Ел Ей Клипърс и Денвър Нъгетс, където „ножиците“ водят с 3-2 успеха. Във финала на Изток пък двойката е ясна – Маями Хийт и Бостън Селтикс.

Чете се за: 01:35 мин.
Минесота Тимбъруулвс е първият отбор класирал се за втория кръг на плейофите в НБА
08:30, 29.04.2024
Чете се за: 04:12 мин.
ЛА Клипърс не позволи на Далас Маверикс да сътвори фамозен обрат и изравни плейофната им серия в Западната конференция на НБА
01:32, 29.04.2024
Чете се за: 05:22 мин.
Джейлън Брънсън сътвори истинско шоу във Филаделфия. Ню Йорк Никс е на една победа от втория кръг на плейофите в Източната конференция на НБА
22:56, 28.04.2024
Чете се за: 04:07 мин.
Иво Иванов пред БНТ: Нека си позволим да се гордеем с Александър Везенков, Сакраменто вярва безрезервно в него (ВИДЕО)
13:19, 28.04.2024
Чете се за: 05:05 мин.
ЛА Лейкърс удължи серията срещу Денвър, Бостън си върна преднината срещу Маями
10:47, 28.04.2024
Чете се за: 03:47 мин.
Орландо изравни серията с Кливланд след втори пореден успех, Оклахома вече е с единия крак в следващия кръг на плейофите
10:17, 28.04.2024
Чете се за: 02:50 мин.
Далас Маверикс и Индиана Пейсърс поведоха с 2:1 в плейофните им серии в НБА
09:26, 27.04.2024
Чете се за: 03:42 мин.
Минесота Тимбъруулвс е на една победа от втория кръг в плейофите на Западната конференция в НБА
08:30, 27.04.2024
Чете се за: 04:25 мин.
Орландо нанесе най-тежкото поражение в историята на Кливланд в плейофите
09:32, 26.04.2024
Чете се за: 04:22 мин.
Маями измъкна победата от Бостън, а Оклахома Сити записа втори втори успех над Ню Орлиънс
09:20, 25.04.2024