Лекоатлетката Алисън Филикс сложи край на знаменитата си кариера

лекоатлетка алисън филикс сложи знаменитата кариера
21:13, 16.07.2022

Легендарната лекоатлетка Алисън Филикс сложи край на знаменитата си кариера. В своето последно състезание на Световното първенство в САЩ, американката спечели бронзов медал на 4х400 метра със смесената щафета на САЩ.

С 19-ото си отличие от шампионат на планетата на открито, Филикс се оттегля като най-титулувания атлет в историята.

Последният старт на 36-годишната спринтьорка не получи приказен край, макар метри преди финала щафетата на САЩ да бе начело в надпреварата. Квартетите на Доминиканската република и Нидерландия заеха първите две места, а за Филикс и компания остана бронзът.

„Не съм тъжна, а удовлетворена. Всичко това ще ми липсва, но се оттеглям спокойна. Вечерта беше удивителна, а този бронзов медал е по-важен от всички предишни. Той сложи край на една наистина специална кариера“, заяви Алисън Филикс.

В кариерата си Филикс спечели невероятните 30 отличия от значими форуми на открито. Тя участва пет пъти на Летни олимпийски игри, от които завоюва общо 11 медала – 7 от тях златни, а на световни първенства се качи 19 пъти на почетната стълбичка – 13 на най-високото стъпало. Към това добави и едно злато от планетарен шампионат на закрито.

Бразилия обърна Сърбия за трети пореден финал във волейболната Лига на нациите при жените