Подаването на оставка е единствено по волята на самите народни представители. Конституцията по този начин пази тяхната независимост. Така, че това е изцяло тяхно решение. Партиите от друга страна могат да решават на кого да дадат политическа подкрепа и кога да я оттеглят от тези кандидати, които са били в листите им. И това е балансът, зад който трябва да застанем всички, за да има плурализъм, но и все пак партията да има причина да носи отговорност за поведението на някои хора, когато е съгласна с тях и съответно, когато не е - да ги покани да подадат оставка, това заяви на влизане в парламента Лена Бориславова от ПП-ДБ.
"Ако има оставка това означава, че на тяхно място ще влязат други депутати от нашите листи, което на практика означава, че няма да има намаляване на броя на парламентарната група".
Пламен Абровски: В бюджета са предвидени 170 млн. евро за земеделските производители по т. нар. иранска помощ
Техническа грешка увеличи заплатите на шефовете на енергийни регулатори с до 2000 евро
Жълт код за опасни горещини в 14 области на страната - температури до 37
Бившата полицайка Симона Радева влезе зад решетките на Сливенския затвор
Обстановката във Венецуела - властите ограничиха достъпа до щата Ла Гуайра