Лена Хеки-Грос спечели старта на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в Антхолц-Антерселва, Лора Христова се класира на 25-о място

Още три българки участваха в надпреварата.

лена хеки грос спечели индивидуалната дисциплина световната купа биатлон италия лора христова класира
17:08, 19.01.2024
Чете се за: 02:25 мин.

Младата българска състезателка Лора Христова направи отлично състезание и завърши на 25-о място в късата индивидуална дисциплина на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Христова беше 14-а след третата стрелба, след като беше повалила всичките 15 мишени, но при последното си посещение на рубежа сгреши два пъти. Така тя се нареди 25-а с 40:10.8 минути, на 3:21.8 от изненадващата победителка Лена Хеки-Грос от Швейцария.

28-годишната Хеки-Грос беше безупречна в стрелбата и измина трасето за 36:49.0 минути, за да стигне до първа победа в кариерата си за Световната купа.

Швейцарката победи две французойки - Жулия Симон остана втора с две грешки и пасив от 20.2 секунди, а трета е Лу Жанмоно с 19 от 20 в стрелбата и на 31.4 секунди изоставане.

Още три българки участваха в надпреварата. Валентина Димитрова е 65-а с четири пропуснати мишени и изоставане от 6:11.6 минути, Даниела Кадева е на 85-о място с един пропусна на рубежа и на 8:28.3 минути, а Мария Здравкова е 96-а със 7 грешки и на 10:32.4 минути от победителката.

В генералното класиране на Световната купа норвежката Ингрид Тандреволд остава лидер с 695 точки, въпреки 12-ото си място с три грешки и на 1:58.1 минути зад Хеки-Грос. Втора е французойката Жюстин Бреза-Буше с 657 точки, а трета Лиза Витоци (Италия) с 631.

С 54 точки Валентина Димитрова е на 51-мо място, a Лора Христова е 64-а с 24.

Кръгът от Световната купа в Антхолц-Антерселва е последен преди Световното първенство, което ще се проведе от 7 до 18 февруари в Нове Место (Чехия). Той продължава в събота със смесените щафети и завършва в неделя с масовите стартове за мъже и за жени.

“Истории от Олимпийските игри” брой 13 (ВИДЕО)