Леванте измъкна точка от Атлетико Мадрид в края

атлетико мадрид надигра барселона задълбочи проблемите куман
00:20, 29.10.2021
Чете се за: 02:02 мин.

Двубоят от 11-ия кръг в Ла Лига между Леванте и Атлетико Мадрид завърши при резултат 2:2. Домакините на два пъти изравняваха резултата в сблъсъка. Антоан Гризман откри резултата, а Енис Барди възобнови равенството след точно изпълнен наказателен удар. Матеус Куня отново даде преднина на "дюшекчиите", но в последната минута на редовното време отново полузащитникът изравни от дузпа.

В 12-ата минута Антоан Гризман направи резултата 1:0, след като засече с глава центриране на Фелипе.

Играчите на Хавиер Перейра възобновиха паритета в срещата, след като Енис Барди реализира дузпа, заради нарушение на Луис Суарес.

През втората част другото ново лятно попълнение Матеус Куня отбеляза второ попадение за шампионите в 76-ата минута. Бразилецът реализира първото си попадение за клуба с удар от движение в наказателното поле.

Само 5 минути по-късно наставникът на гостите Диего Симоне получи втори жълт картон и бе изгонен.

В последната минута от редовното време "жабите" измъкнаха точка от миналогодишния шампион. Съдията отсъди нова дузпа, заради игра с ръка на Ренан Лоди. Енис Барди отново бе точен. Това е първият му гол от дузпа за клуба.

В 8-минутното продължение Робер Пиер също бе изгонен след два жълти картона.

Атлетико Мадрид се намира на 6-ата позиция с актив от 19 точки. Леванте остава на предпоследното 19-о място с 6 точки и продължава да е без победа.