Леверкузен със страхотен резил за Купата на Германия

13:50, 03.02.2021
Чете се за: 00:38 мин.

"Аспирините" се простиха с надеждите си за нещо повече в турнира, след като загубиха с 1:2 от четвъртодивизионния Рот Вайс (Есен) с 1:2 след продължения.

През цялото време, представителя на Бундеслигата доминираше на терена, но липсата и на малко късмет им попречи да си тръгнат като победители.

В редовното време играчите на Петер Бос на цели четири пъти уцелиха гредите, като два от тези случаи дойдоха в 89-та минута.

Логиката обаче най-накрая възтържествува в края на първото продължение, когато Леон Байли откри резултата и изглеждаше, че Леверкузен все пак ще вземе своето от двубоя.

Аматьорите от Рот Вайс обаче не бяха казали последната си дума и в рамките на 9 минути между 108-та и 117-та осъществиха пълен обрат, който ги изстреля към следващия етап на надпреварата.

Първо Огужан Кефкир възстанови равенството в мача, а Симон Енгелман попари състава на Байер, правейки резултата 2:1, три минути преди края.

Ето какво се случи в други мачове от 1/8 финалите снощи:

Кил - Дармщад 7:6 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1.

Вердер - Гройтен Фюрт 2:0

Дортмунд – Падерборн 3:2 след продължения и 2:2 в редовното време

В Хърватия сънародниците ни ще гласуват при спазване на противоепидемичните мерки
До къде стигна разследването за търговия с влияние срещу Узунов и Бобоков?