Леверкузен удари звучен шамар на Борусия насред Дортмунд

18:21, 06.02.2022
леверкузен удари звучен шамар борусия насред дортмунд

Отборът на Байер (Леверкузен) спечели с убедителното 5:2 при гостуването си на Борусия (Дортмунд) в дербито на 21-ия кръг от германската Бундеслига.

Головото шоу на "Сигнал Идуна Парк" започна в 11-ата минута, когато груба грешка в отбраната на домакините позволи на топката да стигне до Патрик Шик. Изстрелът на чеха бе отразен от стража Грегор Кобел, но отскочилото кълбо бе връхлетяно от Мануел Аканджи, който го изпрати в собствената си врата.

Само пет минути по-късно обаче паритетът в резултата отново бе възстановен след още един автогол този път дело на футболистът на гостите Джереми Фримпонг.

"Аспирините" отново взеха аванс в 20-ата минута, когато Флориан Вирц завърши успешно образцова контраатака за своя тим, а осем минути по-късно Роберт Андрих изпълни перфектно пряк свободен удар, за да направи резултата 3:1 в полза на гостуващия тим.

След почивката футболистите на Леверкузен стигнаха до нови две попадения чрез Джонатан Та и Муса Диаби, които бяха точни съответно в 53-ата и 87-ата минута.

В самия край "жълто-черните" пък направиха загубата си малко по-почетна чрез Щефан Тигерс, който се разписа в последната минута от редовното време.

С този успех Байер (Леверкузен) се доближи само на четири точки от Борусия (Дортмунд) в класирането, където двата отбора са на 2-ро и 3-то място след убедителния лидер Байерн (Мюнхен).

Шефът на Булгартрансгаз: В петък са изтъргувани 60 000 мегаватчаса газ, от които 37 400 от "Булгаргаз"
Ветрове до 235 км/ч в Мадагаскар: Жертвите са най-малко шест