Левски и ЦСКА 1948 не излъчиха победител на "Герена"

левски цска 1948 излъчиха победител герена
от БНТ , Източник: БНР
19:54, 29.10.2022
Чете се за: 02:42 мин.

Отборите на Левски и ЦСКА 1948 завършиха 0:0 в най-интригуващия мач от 16-ия кръг на Първа Лига.

Пред пълните трибуни на стадион "Виваком Арена-Георги Аспарухов" двата отбора изиграха здрав мач с много единоборства и динамика, но до попадение не се стигне и двете нули останаха на таблото до края.

Левски няма победа вече четири поредни мача в шампионата, като последните три са равенства и отборът остава шести в таблицата с 27 точки.

ЦСКА 1948 е трети в класирането с 32 точки, колкото има и вторият Лудогорец, но разградчани имат три мача по-малко.

Още в 7-ата минута гостите имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Ивайло Чочев, но реферът Георги Гинчев подмина ситуацията.

В 21-ата минута Станимир Стоилов направи принудителна промяна, след като Илиян Стефанов се контузи и на негово място в игра се появи Марин Петков.

Играчите на Любослав Пенев имаха повече ситуации преди почивката - Ивайло Чочев не успя да вкара с глава отблизо, а в самия край на първата част последователно вратарят на Левски Пламен Андреев спаси удари на Елитон и Сердюк.

През втората част "сините" бяха по-активният отбор, наложиха териториално превъзходство и опитваха да пробият защитата на съперника. В 60-ата минута Роналдо се озова на добра позиция, но стреля в аут. В 62-ата минута гредата спаси вратата на ЦСКА 1948 след удар на Филип Кръстев. Три минути по-късно Левски отново пропусна отлична възможност, след като изстрел на Роналдо бе блокиран от Джонатан, а след това и Георги Миланов не успя да намери целта.

Гостите отвърнаха с пробив на Ради Кирилов, който навлезе в наказателното поле, но стреля право в ръцете на вратаря Андреев.

Владислав Панев: Бюджетът не трябва да бъде използван предизборно
Русия обвини Великобритания за взривяването на газопроводите "Северен поток"