Левски и Левски Лом не успяха да се победят

Левски
Снимка: ПФК Левски
13:58, 10.07.2021
Чете се за: 02:37 мин.

Отборът на „Левски“ завърши 1:1 с „Левски“ (Лом) в контрола, която се проведе на помощното игрище на стадион „Георги Аспарухов“. Точен за „сините“ бе Здравко Димитров в 44-ата минута, като за гостите резултата откри Андон Гущеров още в 13-ата минута.

Треньор на "Левски" (Лом) е бившият наставник на столичани Емил Велев.

Мачът започна с натиск на „сините“ и в първите 5 минути стражът на гостите се намеси на два пъти. В 10-ата минута Мартин Петков нанесе първия точен удар в очертанията на вратата на гостите, но Деян Вълков спаси.

В 13-ата минута гостите поведоха в резултата. Андон Гущеров стреля по диагонала и реализира първото попадение в срещата за 1:0.

След попадението футболистите на „Левски“ опитаха бързо да изравнят и увеличиха натиска, като изпълниха няколко ъглови удара, но без резултат.

В 39-ата минута Мариян Огнянов стреля, но Андреев спаси. В 44-ата Здравко Димитров отправи удар от границата на наказателното поле и реализира за 1:1.

В началото на второто полувреме в игра за „Левски“ се появиха Томислав Папазов и Антон Стоянов. По този начин Симеон Славчев премина в халфовата линия на тима, а Папазов зае място в центъра на защитата.

В 51-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата на гостите. В 63-ата Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите.

В 68-ата минута в игра за „Левски“ се завърна Адриан Краев, който дълго време бе контузен.

В 76-ата минута бе един от най-интересните моменти в мача. Симеон Славчев стреля от движение, но стражът на гостите изби в ъглов удар. След центрирането се създаде ново напрежение в наказателното поле на Левски Лом, но гостите се справиха със ситуацията.

До края на двубоя нови попадения не паднаха.

ЛЕВСКИ – ЛЕВСКИ ЛОМ 1:1

0:1 Андон Гущеров (13‘)

1:1 Здравко Димитров (44‘)

Рилски спортист потегли победоносно в квалификациите на Шампионската лига
16:05, 17.09.2024
Чете се за: 03:40 мин.
Интер няма да може да разчита на Димарко и Арнаутович за гостуването срещу Манчестър Сити
15:24, 17.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Григор Димитров: Това, че Новак Джокович дойде тук не е за мен, а за цяла България
15:04, 17.09.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Йоана Константинова стартира с победа европейското лично първенство до 18 години по тенис
14:19, 17.09.2024
Ансамбълът на България по художествена гимнастика е започнал подготовка за новия сезон
12:25, 17.09.2024
Олимпийските медалисти на България бяха удостоени с приза „Почетен гражданин на София“
12:13, 17.09.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Георги Иванов ще участва на среща на лидерите на европейските федерации в Кан
12:01, 17.09.2024
Виктория Томова победи Татяна Мария и се класира за осминафинталите на турнир в Сеул
11:28, 17.09.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Никола Батум прекрати кариерата си с националния отбор на Франция
10:22, 17.09.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Джордан Чайлс обжалва отнемането на бронзовия й медал от Олимпийските игри в Париж
10:03, 17.09.2024