Левски и Левски Лом не успяха да се победят

Левски
Снимка: ПФК Левски
13:58, 10.07.2021
Чете се за: 02:37 мин.

Отборът на „Левски“ завърши 1:1 с „Левски“ (Лом) в контрола, която се проведе на помощното игрище на стадион „Георги Аспарухов“. Точен за „сините“ бе Здравко Димитров в 44-ата минута, като за гостите резултата откри Андон Гущеров още в 13-ата минута.

Треньор на "Левски" (Лом) е бившият наставник на столичани Емил Велев.

Мачът започна с натиск на „сините“ и в първите 5 минути стражът на гостите се намеси на два пъти. В 10-ата минута Мартин Петков нанесе първия точен удар в очертанията на вратата на гостите, но Деян Вълков спаси.

В 13-ата минута гостите поведоха в резултата. Андон Гущеров стреля по диагонала и реализира първото попадение в срещата за 1:0.

След попадението футболистите на „Левски“ опитаха бързо да изравнят и увеличиха натиска, като изпълниха няколко ъглови удара, но без резултат.

В 39-ата минута Мариян Огнянов стреля, но Андреев спаси. В 44-ата Здравко Димитров отправи удар от границата на наказателното поле и реализира за 1:1.

В началото на второто полувреме в игра за „Левски“ се появиха Томислав Папазов и Антон Стоянов. По този начин Симеон Славчев премина в халфовата линия на тима, а Папазов зае място в центъра на защитата.

В 51-ата минута Патрик-Габриел Галчев стреля от дистанция, но топката премина покрай вратата на гостите. В 63-ата Мартин Петков стреля от границата на наказателното поле, но топката попадна в ръцете на вратаря на гостите.

В 68-ата минута в игра за „Левски“ се завърна Адриан Краев, който дълго време бе контузен.

В 76-ата минута бе един от най-интересните моменти в мача. Симеон Славчев стреля от движение, но стражът на гостите изби в ъглов удар. След центрирането се създаде ново напрежение в наказателното поле на Левски Лом, но гостите се справиха със ситуацията.

До края на двубоя нови попадения не паднаха.

ЛЕВСКИ – ЛЕВСКИ ЛОМ 1:1

0:1 Андон Гущеров (13‘)

1:1 Здравко Димитров (44‘)

Лехечка спря серията на Надал в Мадрид и стана последният четвъртфиналист
01:15, 01.05.2024
Чете се за: 03:12 мин.
Барселона надви Олимпиакос след продължение и докосва Финалната четворка в Евролигата
00:22, 01.05.2024
Чете се за: 03:22 мин.
Байерн и Реал предложиха зрелище с четири гола, но оставиха развръзката за реванша
23:52, 30.04.2024
Чете се за: 03:50 мин.
ФИБА спря правата на бившата баскетболна националка Теодора Динева
23:27, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Кийс загуби първите осем гейма срещу Жабер, но стигна до пълен обрат и място на полуфиналите в Мадрид
23:10, 30.04.2024
Чете се за: 01:55 мин.
Марица Пловдив защити титлата си от Държавното първенство по волейбол за девойки U20
22:52, 30.04.2024
Чете се за: 01:27 мин.
Цветан Соколов и Динамо Москва отново останаха със сребърните медали в Руската Суперлига
22:39, 30.04.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Макаби се доближи на само една победа от полуфиналите Евролигата след драма в мач №3 срещу Панатинайкос
22:14, 30.04.2024
Чете се за: 03:07 мин.
Николай Костов ще даде пресконференция в сряда
22:02, 30.04.2024
Чете се за: 01:00 мин.
Луис Енрике: Не искаме да оставяме нещата на случайността и да мислим за реванша на "Парк де Пренс"
21:33, 30.04.2024
Чете се за: 02:57 мин.
Пламен Константинов и Локомотив Новосибирск завършиха на пето място в шампионата на Русия
21:20, 30.04.2024
Спортни новини 30.04.2024 г., 20:50 ч.
20:50, 30.04.2024