12:16, 01.04.2021
Чете се за: 00:43 мин.
Баскетбол
левски лукойл обърна черноморец дома нбл

Възпитаниците на Константин Папазов стопиха изоставане от 16 точки, за да се наложат срещу бургазлии в среща от 23-тия кръг на Националната баскетболна лига за мъже с 87:76 (18:24, 25:22, 21:20, 23:10).

Столичани изоставаха през почти цялата среща, като изковаха победата си в заключителните пет минути на мача, за да запишат 17-ти успех от началото на сезона в първенството.

От друга страна съставът на Черноморец може да съжалява за пропуснатия шанс, след като в началото на втората четвърт водеше с 35:19 пред празните трибуни в зала "Универсиада".

Левски съумя да намали пасива си до само три пункта преди почивката и дори за кратко излезе начало в третата четвърт. Тимът от Бургас обаче си върна водачеството светкавично и го задържа до средата на решителните 10 минути.

Тогава "сините" показаха по-голямата си класа и със серия от 11:0 точки обърнаха развоя на срещата и нанесоха 11-та загуба на Черноморец през кампанията.

За Левски Лукойл Тасич отбеляза 24 точки, още 22 прибави Бенсън, а капитанът Чавдар Костов приключи с 14 пункта. За гостите от Черноморец пък Марвин Смит също наниза 24 точки, като добави и 12 борби, а Дианте Болдуин и Уендъл Люис завършиха с по 16 пункта.

В класирането в НБЛ Левски Лукойл заема 2-то място с баланс 17-4 и равен брой точки с лидера Рилски спортист, който обаче е с мач по-малко. Черноморец пък са на 6-та позиция с 8 победи и 11 загуби.