Левски най-накрая записа победа на "Герена" през 2020-а година

Чете се за: 00:56 мин.
Български футбол
левски накрая записа победа герена 2020 година

Отборът на Левски победи с 2:1 Етър в мач от петия кръг на efbet Лига.

Попаденията за „сините“ отбелязаха Живко Атанасов в 36-ата и Борислав Цонев в 79-ата мин.

За гостите точен бе Преслав Боруков в 43-ата.

Двубоят на „Георги Аспарухов“ започна във високо темпо.

В 30-ата минута Анатоли Господинов не можа да избие хубаво топката, а Стайн Спиерингс стреля в купа от играчи, където състезател в жълто изби.

6 минути по-късно обаче нямаше кой да избие след перфектна комбинация между двамата централни бранители на Левски.

При четвъртия ъглов удар за отбора от началото на двубоя Боби Цонев центрира към дебютанта Алекс Петков, който с глава насочи топката към гредата.

Там пък бе колегата му в центъра на отбраната Живко Атанасов, който също с глава от близка дистанция вкара за 1:0 като при ситуацията гостите имаха претенции за нарушение.

В 40-ата минута Паулиньо можеше да удвои, но изстрелът му бе отразен със сетни усилия от Господинов.

В 43-ата минута се стигна до изравняване.

След пробив отляво топката бе центрирана ниско над земята към наказателното поле, където Преслав Боруков и Живко Атанасов паднаха на земята след единоборството помежду си.

Това позволи на топката да стигне до Здравко Илиев, който пък върна към Боруков и той реализира.

През втората част „сините“ се хвърлиха в атака.

След здрави единоборства и натиск се стигна до 78-а минута, в която съдията Станимир Тренчев отсъди пряк свободен удар в полза на Левски на границата на наказателното поле.

Зад топката застана Боби Цонев и завърналият се в родния си клуб футболист реализира за успеха с 2:1.