Левски не успя да победи Локомотив Пловдив на „Герена“

21:46, 22.10.2022
Чете се за: 01:40 мин.
левски успя победи локомотив пловдив bdquoгеренаldquo

Отборът на Левски завърши наравно 1:1 при домакинството си на Локомотив Пловдив в мач от 15-ия кръг на Първа лига.

„Сините“ откриха резултата на стадион „Георги Аспарухов“ в 18-ата минута, когато Филип Кръстев центрира от фаул от десния фланг в наказателното поле на „смърфовете“, където Хосе Кордоба с глава продължи топката за Ивелин Попов, който също с глава се разписа в долния ляв ъгъл на стража Динко Хоркаш.

„Черно-белите“ възстановиха равенството четвърт час преди края на редовното време, когато Димитър Илиев изведе по десния фланг на нападението Матеус Силва, който центрира топката към границата на пеналтерията на Левски, където връхлитащият Джовани с изстрел от движение по земя се разписа в мрежата зад стража Пламен Андреев.

В класирането Левски е пети с 26 точки, докато Локомотив Пловдив е четвърти с 29 пункта, колкото има и шампионът Лудогорец. „Орлите“ заемат третото място. На върха са ЦСКА и ЦСКА 1948 еднакъв брой точки – по 31.