Баскетболния шампион Левски записа 9-и успех в Националната баскетболна лига.
В двубой от 17-ия кръг на първенството, "сините" надвиха като гости Берое (Стара Загора) с 82:56 точки.
Срещата в зала "Общинска" започна равностойно, като домакините бяха близо в резултата и отстъпваха само с точка след 10 минути игра. Последваха два идентични периода със здрава защита от страна на гостите и по 19:10 във всеки от тях, което осигури солиден аванс и спокойствие за столичани.
Марио Литъл бе най-резултатен за победителите, като вкара 5 от седемте си стрелби за три точки и завърши с 28 точки. С 18 точки се включи Цветомир Чернокожев, а 13 добави Чавдар Костов. В мача не игра хърватският център Ивица Радич.
За Берое силно включване от пейката направи Обина Олека, завършил с 16 точки. Той бе и единственият баскетболист на „зелените“ с двуцифрен точков актив. Отново не игра Антон Кук.
На 12 февруари Левски приема Балкан (Балкан), а на 18 февруари Берое ще излезе срещу Черноморец (Бургас) у дома.