Левски победи Монтана в първия си мач в новата зала

12:48, 23.01.2021
Чете се за: 00:54 мин.
Български волейбол
левски победи монтана първия мач новата зала

Волейболистите на Левски (София) записаха дебютна победа в новата си зала, носеща името на клуба.

"Сините" се наложиха над състава на Монтана с 3:1 (27:25, 22:25, 25:23, 25:20) в отложен мач от втори кръг на НВЛ.

Левски е пети в таблицата със 7 точки (2 победи, 2 загуби), Монтана е на шестата позиция с 2 точки (1 успех, 2 поражения).

Двата отбора бяха напълно равностойни до средата на първия гейм, след което последва размяна на лидерството. Борбата за всяка точка продължи почти до самия край. При 25:25 Монтана не успя да реализира атака, като Максим Сапожков направи мрежа. След това блокадата на Левски спря атаката на Радослав Попов и "сините" спечелиха частта.

Във вторият гейм Монтана демонстрира превъзходство и се движеше преди съперника през цялото време. В ключова ситуация гостите направиха точкова серия и поведоха с 22:18 след много добра игра на блокада и в защита. В крайна сметка резултатът бе изравнен.

Впоследствие монтанчани, вдъхновени от втората част, продължиха възходящата си линия. Положението се запази до 12-та точка, когато левскарите се мобилизираха и вкараха интрига в играта. Домакините продължиха хладнокръвно и в крайна сметка отново излязоха напред. Решителната четвърта част довърши започнатото от момчетата на Андрей Жеков, като те имаха водеща роля през цялото време и закономерно спечелиха.

Най-резултатен за столичани бе Боян Йорданов с 25 точки (1 блокада), като бе над всички в мача. Александър Николов добави 16 точки (1 блокада). За тима от Северозапада Максим Сапожков се отчете с 23 точки, Златан Йорданов приключи с 13 точки (1 ас). Следващата среща за "сините" е на 29 януари (петък), срещу ЦСКА. Вечното дерби е от 18:30 ч.