Левски победи Спартак Плевен в първата си контрола

Това е първа среща на Станислав Генчев начело на Левски, а последното ново попълнение - националът Александър Колев, изгледа мача от трибуните край тъчлинията.

Левски - Спартак Плевен
21:33, 22.06.2024
Чете се за: 02:15 мин.

Отборът на Левски започна лятната си подготовка с комфортна победа 2:0 над втородивизионния ОФК Спартак (Плевен) в контролна среща, която се игра в Правец. Преслав Бачев и Марин Петков отбелязаха попаденията преди почивката.

"Сините" от София откриха резултата още в 6-ата минута чрез Преслав Бачев. Плеймейкърът Асен Митков изведе леко по диагонала Бачев, който напредна и с второто си докосване прати топката покрай вратаря-ветеран на плевенчани Станислав Антонов. Бачев можеше да удвои преднината и личната си сметка днес в 23-ата минута. Новото попълнение Алдаир проби от дясно и му центрира, младокът от Русе стреля, но Антонов този път отрази.

След половин час игра Тончо Георгиев можеше да върне Спартак в мача, но Пламен Андреев отрази удара. Панайот Пасков пресече пас на левскарите, тръгна напред през центъра и подаде на колегата си в атаката на тима. В 37-ата минута Левски вече водеше с 2:0, след като Марин Петков от фаул не остави шансове на вратаря на втородивизионния тим.

До края на мача Левски продължи да диктува темпото и можеше да стигне на няколко пъти до трети гол. В 71-ата минута Асими Фадига получи подаване от Майкон от ляво, веднага опита изстрел, но младият вратар на Спартак (Плевен) спаси. В края на срещата Фабио Лима получи отлично подаване от Ел Джемили около точката на дузпата, можеше да бъде много по-прецизен, но топката излезе в аут.

Как и кой създава един от най-популярните отбори в Европа – Борусия Дортмунд (ВИДЕО)