Левски победи Вихрен Сандански с 4:1 за Купата на България

Тимът на Станимир Стоило започна успешно защитата на трофея си

Левски - Вихрен Сандански
Снимка: start-photo.bg
15:22, 19.11.2022 (обновена)
Чете се за: 01:42 мин.

Левски победи с 4:1 като гост третодивизионния Вихрен Сандански в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на България.

Домакините излязоха напред в резултата след само седем минути игра след гол на Чигозие Удоджи. Столичани обаче успяха да обърнат резултата още до почивката с попадения на Роналдо в 24-ата и на Андриан Краев в 31-ата минута.

През втората част Левски затвърди превъзходството си и отбеляза още две попадения. Уелтън покачи на 3:1 в 64-ата минута, а Георги Миланов оформи крайни резултат от дузпа в 72-ата минута.

Така „сините“ продължават към 1/8-финалите на надпреварата, където обаче ги чака тежка задача, тъй като гостуват на шампиона Лудогорец в Разград. Левски обаче пази добри спомени от мачовете с „орлите“ в този турнир, след като миналия сезон го победиха на два пъти, за да стигнат финала, който бе спечелен.

Двата тима ще се изправят един срещу друг на 01.12, когато Левски гостува на „Хювефарма Арена“ в отложен двубой от шестия кръг на Първа Лига.

Чете се за: 01:47 мин.
Женските волейболни отбори на Левски и ЦСКА научиха опонентите си за Чалъндж къп
15:11, 16.07.2024
Чете се за: 00:45 мин.
Балкан и Рилски спортист попаднаха във втора урна за Купата на ФИБА Европа
14:59, 16.07.2024
Българските юношески национали по бокс взеха участие на подготвителен турнир в Латина
14:51, 16.07.2024
Волейболният Левски попадна в група с Ястжембски, Люнебург и Шомон в Шампионска лига
14:35, 16.07.2024
Чете се за: 01:40 мин.
Спортният журналист Петър Василев е гост в предаването "Моят плейлист" тази вечер по БНТ 1