Левски постигна впечатляваща победа над вицешампионките от ЦСКА

левски постигна впечатляваща победа вицешампионките цска
Снимка: ВК Левски София
20:06, 25.11.2022
Чете се за: 02:32 мин.

Отборът на Левски София записа първа голяма победа след завръщането си в женското волейболно първенство на България.

В среща от 5-ия кръг шампионата, волейболистките на старши треньора Петър Шопов се представиха страхотно при гостуването си на вицешампиона ЦСКА и спечелиха вечното дерби с 3:1 (25:22, 21:25, 25:18, 25:19).

Първият гейм вървеше равностойно до 11:11, а след това "сините" взеха аванс от 3 точки, който в крайна сметка успяха да запазят до успешния му финал.

Втората част започна лошо за Левски. В своята зала "червените" поведоха с 9:0. Въпреки големия пасив левскарките не се отказаха да преследват противника в резултата и успяха да компенсират 5 точки. Резонно обаче ЦСКА изравни за 1:1.

След 12:12 в третия гейм "сините" натиснаха сериозно газта и го затворихс убедително.
Четвъртата част бе завързана до 19:18 за "сините", които след това рязко прекършиха противника и заслужено ликуваха в неговата зала.

Победата над вечния съперник означаваше много сладък дебют за аржентинката Гуаделупе Мартин Рамела. Сестрата на Алехандро Торо бе картотекирана за мача.

С успеха Петър Шопов и момичетата му натрупаха 11 точки във временното класиране на първенството и измести ЦСКА от второто място.

"Червените" останаха с 9 точки, а лидер е "Марица" с пълен актив от 12 и мач по-малко.

Победата на дамите продължи печелившата серия на "сините" отбори в залата на ЦСКА.

В рамките на една седмица това бе пето гостуване на Левски в нея. Победният старт бе дело на мъжете - 3:0 миналия петък.

Няма и 24 часа след това момчетата до 18 и 16 г. си тръгнаха от "червения" дом с по 3 точки след 3:1.

Момичетата под 16 г. биха чисто връстничките си в сряда, за да дойде ред и на дамите да доведат до щастлив край вечно дерби.

МВнР на РСМ осъжда иредентистките изяви, съдържащи претенции към териториалната цялост на страната
Фон дер Лайен потвърди в телефонен разговор с Румен Радев подкрепата си за Шенген