Левски приключи участието си във волейболния турнир за жени Чалъндж къп

Ново поражение за "сините" от Динамо Загреб

живо бнт дея спорт левски нвл жени
Снимка: startphoto.bg
23:15, 16.11.2023

Левски София отпадна от европейския клубен турнир по волейбол за жени Чалъндж къп. "Сините" загубиха с 0:3 (21:25, 8:25, 20:25) като гости срещу Динамо Загреб и завършиха участието си на европейската сцена през настоящия сезон.

В първия и третия гейм „сините” дадоха отпор на съперника, но предвид липсата на какъвто и да е опит в подобни сблъсъци останаха само с допира до атмосферата на международните мачове. Хърватките имаха превъзходство във всички елементи от играта и приключиха срещата-реванш от 1/16-финалите за само 70 минути.

По 6 точки в Загреб реализираха Микаела Стоянова и Карла Морейра.

Първият двубой между двата състава, игран в София преди седмица, беше спечелен с 3:0 от Динамо Загреб.

Пред столичния тим стои ново изпитание, а именно гостуване в Демакс лига след по-малко от 48 часа. В събота „сините” гостуват на „Хектор” от 16:00 часа в среща от 5-ия кръг на първенството.