Левски се справи с Хебър и си гарантира второто място в редовния сезон

12:46, 14.03.2021
Чете се за: 00:43 мин.
Волейбол

"Сините" надиграха лидера в подреждането Хебър (Пазарджик) с 3:0 гейма (25-21, 27-25, 25-21) и по този начин запазиха разликата от две точки с 3-ия Нефтохимик, като и двата отбора приключиха с по 10 победи в редовния сезон.

Левски доминираше през първия гейм, като те набързо поведоха със 7:2 и запазиха преднината си до 17:12. Хебър се приближи само на точка при 20-21, но до края възпитаниците на Андрей Жеков спечелиха четири поредни разигравания, за да вземат първата част след 25-21.

Втората част бе далеч по-равностойна, като тимът от Пазарджик поведе с две точки за 10:8, но Левски изравни при 15:15. Впоследствие двата тима стояха близко в резултата, но все пак "сините" измъкнаха гейма след 27-25.

Левски поведе и в третия гейм с 12-9 при първото прекъсване и до края софиянци не изпуснаха своя аванс, за да затворят мача след 25-21 и 3:0 гейма.

Александър Николов стана най-резултатен в мача с 18 точки за Левски, а опитният Боян Йорданов добави други 15. Александър Ляфтов и Спас Байрев завършиха с по 13 точки за Хебър.

Шампионът Нефтохимик остана на третото място, въпреки че спечели с 3:1 (16-25, 25-20, 25-17, 25-22) срещу шестия Добруджа. За бургазлии 22 пункта наниза Денис Карягин.

Марек пък надви ЦСКА с 3:1 (23-25, 25-16, 25-20, 25-16) и завърши на 4-то място, докато Монтана финишира пети след 3:0 (25-19, 25-21, 27-25) срещу Пирин. "Армейците" са седми зад Добруджа, а отборът от Разлог остана последен през редовния сезон.