Левски се справи с Ямбол и ще играе за трета поредна Купа

12:22, 14.03.2021
Чете се за: 00:41 мин.
Баскетбол
левски справи ямбол играе трета поредна купа

Възпитаниците на Константин Папазов ще играят на четвърти пореден финал, след като надвиха със 100:84 (24:26, 29:16, 28:21, 19:21) коравия отбор на Ямбол във втория полуфинал в турнира за Купата на България.

Така отборът на Левски Лукойл ще защитава трофея си от последните два сезона срещу състава на Рилски спортист (Самоков), който пък преследва първа Купа на България от 2016 година. Финалът между двата тима е този понеделник.

Кийт Бенсън отбеляза 22 точки само през първото полувреме за победителите и завърши мача с общо 26, след като беше сменен в третата четвъртина. Въпреки това той оформи "дабъл-дабъл", добавяйки и 12 борби, а петима други негови съотборници завършиха с двуцифрен актив.

Левски поведе с 18:12 през първата четвъртина, но серия от осем поредни точки, обърна резултата в полза на Ямбол, които спечелиха първата част с 26:24.

Във втората обаче "сините" изградиха солиден аванс, благодарение на серия от 11 поредни точки. В край на сметка на полувремето техният аванс беше 53:42.

До края на мача обаче нямаше интрига и Левски контролираха мача, за да се стигне до крайното 100:84.

Венцислав Петков вкара 14 точки за софиянци, а по 13 нанизаха Христо Захариев, Тайрън Брейзълтън и Чавдар Костов.

Старт на летния сезон от 1 май: България въвежда зелен сертификат за туристи