20:18, 05.04.2022
Чете се за: 01:25 мин.
левски справи академик пловдив дома
Снимка: БФ Баскетбол

Шампионът Левски се справи у дома с Академик (Пловдив) в мач от 23-ия кръг на Националната баскетболна лига. "Сините" записаха 16-и успех за сезона след 76:70 в зала "Универсиада". В групата за домакините за пръв път този сезон попадна Христо Захариев.

Окрилен от победата си над Балкан (Ботевград) в предния мач, тимът, воден от Йордан Янков, започна много силно, но домакините бързо наваксаха началното изоставане и поведоха с 3 точки.

До края на полувремето паритетът се запази, като "сините" успяха да увеличат съвсем малко аванса си – на 6 точки. След почивката разликата се запази и чак 4 минути преди края Левски дръпна с двуцифрена разлика.

Най-резултатни за успеха с 18 точки станаха Марио Литъл и Джош Паркър, по 11 отбелязаха Цветомир Чернокожев, Ивица Радич, а Зейн Ноулс реализира 12.

Дейшон Найт приключи с 18 за Академик, 12 вкара Николай Николов.

В следващия кръг Левски гостува на Ямбол, а Академик (Пловдив) приема Черно море Тича.