Левски стартира третия етап в НБЛ с победа във Варна

Черно море Тича Левски
Снимка: БК Черно море Тича
21:09, 08.03.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Левски стартира третия етап в Националната баскетболна лига с победа във Варна, съобщиха от Българската федерация по баскетбол. „Сините“ записаха 13-а победа в първенството след 92:73 като гост на Черно море.

Гостите започнаха ударно двубоя с 27:12 и макар „моряците“ да се съвзеха и да спечелиха втората четвърт, на почивката гостите имаха удобен аванс. Играчите, водени от Константин Папазов и Димитър Ангелов спечелиха и второто полувреме, което беше далеч по-равностойно.

С 23 точки за победителите се отличи националът Венцислав Петков, 19 добави Ивица Радич, като добави и 10 борби. 17 точки и 8 асистенции записа Марио Литъл, а 15 точки и 9 борби записа Цветомир Чернокожев. Капитанът Асен Великов се включи от пейката с 10 точки.

За Черно море Тича в състава се завърна Александър Стойков. Най-резултатен бе Мартин Коцев с 19 точки. 15 вкара Цветомир Куртев, а 13 вкара Мартин Йорданов.

В следващия 20-и кръг Левски гостува на Рилски спортист на 12 март. Черно море Тича пък ще пътува за мач с Ямбол на 13 март.

Изабела Янкова и Калоян Бинев са лица на инициативата „София – европейска столица на спорта“
"Референдум": Почти наравно са мненията за и срещу продължаване енергийната зависимост от Русия