Левски триумфира във Вечното дерби с два бързи гола

левски цска излизат вечното дерби
18:45, 18.09.2022
Чете се за: 03:15 мин.

Левски победи ЦСКА с 2:0 в столичното дерби от 11-ия кръг на Първа лига. Резервата Илиян Стефанов и Уелтън подпечатаха успеха за тима си, а Иван Турицов бе изгонен за "армейците".

На срещата присъстваха редица видни фигури в българския футбол. На трибуните на Националния стадион "Васил Левски" бяха вицепрезидентът на Българския футболен съюз Михаил Касабов, изпълнителният директор на Левски Иво Ивков и президентът на клуба Наско Сираков, новото попъление на "сините" Абдулахи Шеху, и бившият нападател на "червените" Димитър Бербатов.

През първото полувреме единственият точен удар бе на сметката на "сините". Ивелин Попов изведе Роналдо сам срещу противниковия страж, но Густао Бусато спаси.

В 17-ата минута попадение на символичните гости бе отменено. Възпитаниците на Саша Илич организираха опасна контраатака и създадоха смут в противниковата отбрана. В опит да изчисти топката Хосе Кордоба я изрита право в своя съотборник Пламен Андреев. Кълбото попадна във вратата му, но голът бе отменен, след намесата на ВАР, поради засада на Лазар Туфегчич в хода на нападението.

Джонатан Линдсет стреля в лявата гредата преди паузата с плътен удар от дистанция.

След почивката двубоят бе временно прекъснат заради липса на видимост, след като феновете в сектор "Б" запалиха факли.

Натискът на Левски в преден план се отплати в 78-ата минута. Ивелин изведе Илиян Стефанов в наказателното поле. Бранителите в "червено" не успяха да изчистят топката, а резервата прати кълбото в мрежата. Ситуацията бе преразгледана за съмнение на засада, но попадението бе потвърдено.

Още с първата си атака след гола, възпитаниците на Станимир Стоилов удвоиха аванса си. Уелтън стреля от движение след подаване в наказателното поле на Роналдо за 2:0.

В последната минута на редовното време Иван Турицов получи директен червен картон за удар с лакът в лицето на Уелтън.

Това е първа шампионатана победа за Левски във Вечното дерби от 2019 г. насам и първа победа за Станимир Стоилов от 2007 г.

ЦСКА заема 3-ата позиция в класирането с актив от 22 точки. Левски се намира на 8-ото място с 18 пункта.

Антон Дончев пред БНТ - за случващото се по света, смисъла на човешкото съществуване и границите на възможностите ни
Президентът Румен Радев се подписа в книгата за съболезнования за Елизабет II в Лондон (СНИМКИ)