11:55, 30.01.2021
Чете се за: 00:28 мин.
Волейбол
левски триумфира волейболното вечно дерби

"Сините" на Андрей Жеков спечелиха петгеймовата драма при откриването на новата си зала и по този начин нанесоха трето поредно поражение на състава на ЦСКА във волейболната Суперлига.

В подреждането Левски са на 4-та позиция с актив от 9 точки, докато "червените" са на предпоследното 7-мо място със само един пункт.

Преди началото на дербито беше проведена кратка церемония по случай откриването на новия дом на ВК Левски, а домакините се постараха да ознаменуват щастливото събитие с победа над вечния съперник.

"Сините" започнаха срещата по-концентрирано и заслужено спечелиха първия гейм след 25:20.

Младите волейболисти на ЦСКА обаче се стабилизираха и успяха да измъкнат следващите два части с по 25:23, за да обърнат развоя на срещата.

До края на двубоя обаче играчите на Андрей Жеков доминираха изцяло, взимайки четвъртия гейм с 25:13 точки, а в решителния тайбрек отново доминираха, затваряйки срещата след 15:7 точки.

Борисов за срутището край Елисейна: Да се работи бавно, за да е сигурно и безопасно