Левски вкара над 100 точки на Берое за четвърти пореден успех в НБЛ

левски вкара 100 точки берое четвърти пореден успех нбл
22:31, 03.12.2022
Чете се за: 02:02 мин.

Отборът на Левски надделя над Берое Стара Загора със 104:74 точки (25:18, 31:20, 28:16, 20:20) като домакин в зала „Триадица“ в София в мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата бе четвърта поредна от седем срещи за „сините“, които се изкачиха на четвърто място във временното класиране. Загубата пък бе пета за Берое от осем изиграни мача.

Гостите от Стара Загора поведоха с 5:2 за малко повече от минута игра, но Левски обърна до 14:5 до средата на първата четвърт и не изпусна водачеството до края на мача. Домакините водеха с 25:18 след 10 минути игра, а на почивката авансът им бе 18 точки – 56:38. Последва нова силна част за „сините“, които дръпнаха с 84:54 преди заключителната четвърт.

Баскетболистите на Левски спечелиха борбата под коша (46-28) и бяха по-ефективни при стрелбата, а най-голямата им преднина бе 34 точки.

Алън Арнет бе най-резултатен за домакините с 23 точки, 5 борби и 2 асистенции. Лъчезар Димитров и Джон Флорвиъс реализираха по 16 точки, като вторият овладя и 7 борби.

Корнилиъс Хъдсън завърши с 15 точки и 6 борби за Берое, а Дариъс Хол се отчете с 13 точки и 3 борби.

В следващия кръг Левски ще гостува на Академик в Пловдив на 7 декември, а Берое почива в Националната баскетболна лига, но същия ден ще приеме украинския Будивелник в среща от Балканската лига за мъже.