Ливърпул спечели трудно в Нюкасъл и се изкачи на осмо място във Висшата лига

ливърпул спечели трудно нюкасъл изкачи осмо висшата лига
21:31, 18.02.2023
Чете се за: 02:12 мин.

Ливърпул победи трудно Нюкасъл с 2:0 като гост в мач от английската Висша лига и се изкачи на осмо място във временното класиране, докато "свраките" са четвърти и с изтъняваща преднина срещу кандидата за Шампионска лига Тотнъм.

Нюкасъл има 41 точки и има пет по-малко от третия Манчестър Юнайтед, а Тотнъм е с 39 преди мача си с Уест Хем утре.

Ливърпул изкова рано победата. Дарвин Нунес получи пас от дълбочина от Трент Александър-Арнолд и даде преднина на гостите още в десетата минута, а Коуди Гакпо вкара за 2:0 само седем по-късно след извеждащ пас на Мохамед Салах. Това бе крайният резултат, но не и без помощта на Алисон Бекер, който направи няколко впечатляващи спасявания.

Нюкасъл атакуваше често и имаше много положения, въпреки че играеше с човек по-малко от 22-та минута. Тогава Ник Поуп бе изгонен заради игра с ръка извън наказателното поле.

Мачът започна с минута мълчание в памет на загиналия по време на земетресенията в Турция Кристиан Атсу. Ганайският защитник е играл в Евертън, Челси, Нюкасъл и Порто. Тялото му беше намерено сред развалините на разрушена сграда в Турция.