Лия Каратанчева отпадна на сингъл в Брашов, но продължава при двойките

Българката загуби от Екатерина Казионова във втория кръг на сингъл

17:37, 28.08.2024
Чете се за: 01:32 мин.

Българката Лия Каратанчева отпадна във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Брашов (Румъния) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Деветата поставена Каратанчева започна директно от втория кръг, където отстъпи пред Екатерина Казионова (Русия), след като допусна обрат с 6:4, 4:6, 2:6. Срещата продължи два часа и 54 минути.

Софиянката стартира убедително и поведе с 3:0 в първия сет, след което го спечели с 6:4. Във втората част тя отново дръпна с 3:0, но след това рускинята взе шест от следващите седем гейма, за да изравни резултата. Казионова продължи силната си серия и натрупа аванс от 5:1 в решаващия трети сет, за да затвори мача.

В надпредварата на двойки Каратанчева и София Шапатава (Грузия), поставени под номер 2, се класираха за четвъртфиналите след категоричен успех над представителките на домакините Алексия Лавиния Пуяц и Алексия-Шара Янчу с 6:2, 6:1. Следващите им съпернички ще бъдат Надине Келер (Швейцария) и Аурора Урсо (Италия).

Във втория кръг на сингъл пък срещата си днес ще изиграе и друга българка Денислава Глушкова, която ще се противопостави на номер 2 в схемата Олександра Олийникова от Украйна.

КЗП: 30 000 лева санкция за фирмата, разпространяваща енергийния прах, рекламиран от Диона