Лия Каратанчева спечели първа титла на двойки в турнири от веригата на ITF

лия каратанчева елиминира бивша тенисистка топ 100 турнир мадрид
Снимка: БФ Тенис
15:44, 19.11.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Лия Каратанчева спечели първа трофей на двойки в турнири от веригата на ITF.

Заедно с партньорката си Оана Гаврила от Румъния, Каратанчева спечели титлата от турнира на клей в Ираклион, Гърция с награден фонд от 25 000 долара. Във финала Каратанчева и Гаврила победиха с 6:4, 6:4 Лина Гьорческа (Република Северна Македония) и Деа Херджелаш (Босна и Херцеговина) за 76 минути игра.

И двата сета се развиха по сходен сценарий. В първия Каратанчева и Гаврила поведоха с 4:0 гейма, но позволиха на Гьорческа и Херджелаш да ги изравнят. В края обаче българката и румънката направиха трети пробив, с който взеха първия сет.

Във втория Каратанчева и Гаврила поведоха с 4:1 и с 5:2 гейма. Съперничките им върнаха пробива, за да намалят до 4:5, но отново допуснаха пробив в края, който донесе титлата на Каратанчева и Гаврила.

В надпреварата на сингъл Джулия Терзийска не успя да завърши мача си с румънката Мириам Бианка Булгару. Българката губеше с 2:5 гейма в първия сет, когато се отказа заради травма.

Карина Константинова: Трябва да покажем бърза и агресивна игра
Спортният журналист Петър Василев е гост в предаването "Моят плейлист" тази вечер по БНТ 1