Лия Каратанчева триумфира с титлата на двойки на турнир по тенис в Испания

В събота й предстои финал на сингъл в турнира

Лия Каратанчева
Снимка: Българска федерация по тенис
20:57, 26.07.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Националката на България за "Били Джийн Кинг Къп" Лия Каратанчева спечели титлата на двойки на турнира на твърди кортове в Сеговия (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

Каратанчева и Радка Зелничкова (Словакия), поставени под №3, направиха обрат и победиха във финала с 2:6, 6:3, 10-3 водачките в схемата Александра Озборн от Австралия и Анна Роджърс от САЩ. Срещата продължи 73 минути.

Това е трета титла за Лия Каратанчева на двойки от турнири на ITF за жени.

Българката ще играе утре и във финала на сингъл. Каратанчева победи на полуфиналите с 6:1, 7:5 Ная Берекоечея от Франция.

Каратанчева поведе с 5:0 и спечели първия сет с 6:1. Във втората част българката пропусна на два пъти преднина от пробив, но направи нов за 6:5. След това Лия затвори мача с гейм на нула на собствен сервис.

Това е четвърта поредна победа за Лия на турнира без да загуби сет. В спор за титлата Каратанчева ще играе срещу Ясмин Мансури от Франция.