Лия Каратанчева загуби на финала на сингъл на турнир по тенис в Испания

Лия Каратанчева
Снимка: Българска федерация по тенис
23:40, 27.07.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Националката на България за "Били Джийн Къп" Лия Каратанчева загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Сеговия (Испания) с награден фонд 25 хиляди долара.

20-годишната българка отстъпи в драматичен мач пред представителката на Франция Ясмин Мансури с 2:6, 7:6(5), 5:7 за 2:52 часа.

Софиянката спаси мачбол в деветия гейм на втория сет, а в третата част пропусна две възможности да затвори срещата в десетия гейм. Съперничката й взе последните три части в мача и стигна до крайния успех.

Вчера Каратанчева стана шампионка на двойки на същия турнир. Българката и Радка Зелничкова (Словакия), поставени под №3, направиха обрат и победиха на финала водачките в схемата Александра Озборн (Австралия) и Анна Роджърс (САЩ) с 2:6, 6:3, 10-3 за 73 минути.

Женската щафета на Австралия на 4 по 100 метра свободен стил спечели четвърто поредно злато с нов олимпийски рекорд