Локомотив Пловдив продължава възхода си с победа над Черно море

С тази победа "смърфовете" изместиха Левски от четвъртата позиция

локомотив пловдив продължава възхода победа черно море
21:36, 08.04.2024
Чете се за: 01:17 мин.

Локомотив Пловдив постигна четвърта победа в последните си 5 мача, след като се наложи с 1:0 над Черно море на "Лаута". "Смърфовете" ще завършат 28-ия кръг на четвъртата позиция в Първа лига, след като изместиха Левски.

Оливер Камдем отбеляза единствения гол в двубоя в 30-ата минута, след като самият той даде начало на контраатаката.

Един час след началото на двубоя Атанас Илиев се оказа в нередовна позиция при опита си да играе с топката след центрирането на Илиан Илиев - младши, завършило във вратата на Томов. Това бе тълкувано като влияние на нападателя върху ситуацията и така голът беше отменен.

С тази победа "смърфовете" събраха 53 точки, с две повече от петия Левски. Следващият им двубой е гостуване на Берое.

Черно море изпусна шанса да си върне втората позиция и с актив от 58 точки заема третото място. В следващия кръг "моряците" приемат Левски.

Илиан Илиев: Трудно е да коментираш мач, който не си заслужавал да загубиш