Локомотив (Пловдив) спечели минимално срещу Царско село

17:03, 25.02.2022
локомотив пловдив спечели минимално царско село

Отборът на Локомотив (Пловдив) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Царско село в двубоя, който откри програмата на 21-ия кръг в Първа лига.

Единственото попадение за "смърфовете" реализира Димитър Илиев от дузпа в 40-ата минута, която беше отсъдена за игра с ръка на Пиер Зебли.

След почивката "царете" се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но всичко до което стигнаха беше далечен изстрел на Венцислав Христов, който не представляваше трудност за стража на домакините Лукас Рейдър.

По този начин срещата, която определено не впечатли с нищо във футболно отношение, приключи с успех за "черно-белите", с който те се изравниха по точки на 7-то място в подреждането с отбора на Берое.

Сега обаче за момчетата на Александър Тунчев предстои мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България срещу ЦСКА следващия вторник.

Царско село пък остава твърдо на последната 14-та позиция с едва 11 пункта, което е с цели осем по-малко от предпоследния Ботев (Враца).