Локомотив Пловдив стартира шампионата с минимален успех над Арда

Локомотив Пловдив
Снимка: Startphoto.bg
21:11, 20.07.2024
Чете се за: 02:02 мин.

Локомотив Пловдив започна с победа новия сезон в Първа лига, след като „черно-белите“ постигнаха минимален успех с 1:0 над Арда Кърджали като домакин. Единственото попадение в срещата бе дело на Ефе Али в 41-ата минута.

Играчите на Любослав Пенев поведоха в края на първото полувреме. Феликс Ебоа Ебоа не успя да се намеси убедително при центриране от десния фланг и топката падна на крака на Христо Иванов, който от близка дистанция стреля в тялото на Господинов, но при добавката Ефе Али не сбърка за 1:0.

В четвъртата минута от добавеното време на първата част полузащитникът на Арда влезе в ролята на асистент за изравнително попадение на своя отбор. Той пусна хитър пас зад защитата на Локомотив към Тонислав Йорданов, който залъга защитник и прати топката в мрежата. След близо 3-минутно преразглеждане на ситуацията с помощта на системата ВАР обаче голът бе отменен заради засада.

В десетата минута от продължението на първото полувреме двата отбора останаха с по 10 души на терена. Ефе Али задържа Борислав Цонев при контраатака на Арда, след което Тонислав Йорданов се спречка с голмайстора на домакините и двамата футболисти получиха по два жълти и съответно червени картони.

През второто полувреме гостите от Кърджали владееха повече топката, но не успяваха да завършат с точен удар своите нападения.

Във втория кръг за Локомотив предстои пловдивско дерби срещу Ботев на „Колежа“, докато Арда посреща Крумовград.

Димо Андреев осигури трети медал за България на еврошампионата по лека атлетика за юноши и девойки