Лудгорец и Гройтер Фюрт не се победиха след 120 минути игра

22:23, 22.06.2022
лудгорец гройтер фюрт победиха 120 минути игра

Българският шампион Лудогорец завърши наравно 1:1 в контрола срещу германския втородивизионен Гройтер Фюрт, играна в Австрия.

Двубоят между двата тима се проведе при нетрадиционен формат, тъй като бяха изиграни две полувремена по 60 минути.

Мачът започна добре за "орлите", които откриха резултата след по-малко от минута игра, когато Бърнард Текпетей бе изведен на скорост от Рик Джонатан и с прецизен диагонален изстрел даде аванс на отбора на Анте Шимунджа за 1:0.

Все пак "детелините", които през миналия сезон бяха част от германската Бундеслига, стигнаха до равенството в 58-ата минута, когато Гидеон Юнг се разписа от близка дистанция след разбъркване при един ъглов удар за немския тим.

Около 100-ата минута на срещата се стигна до любопитен момент, при който главният арбитър се сблъска с футболист на Гройтер Фюрт и получи контузия, която не му позволи да довърши мача. Неговото място беше заето от един от страничните арбитри, докато на страничната линия застана човек от щаба на "детелините".

В крайна сметка мачът завърши при резултат 1:1, а в следващата си контрола Лудогорец ще срещне своя стар познайник унгарския шампион Ференцварош.